„Dzieciństwo bez przemocy”

• „Dzieciństwo bez przemocy”
Shape Image One
„Dzieciństwo bez przemocy”

Drodzy Rodzice serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ciekawą i bardzo ważną kampanią „Dzieciństwo bez przemocy”. Kampania jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce. Udział w kampanii pozwala lepiej zrozumieć czym jest przemoc wobec dzieci. Organizatorem akcji jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na rzecz Ochrony Dzieci.

Nasze przedszkole bierze udział w tej bardzo ważnej i potrzebnej kampanii

Dzieciństwo bez Przemocy”

Udział w kampanii pomaga lepiej zrozumieć, czym jest przemoc wobec dzieci, jak jej zapobiegać i jak budować przyszłość pełną miłości i bezpieczeństwa dla najmłodszych.

Przemoc wobec dziecka to każde działanie lub zaniechanie, które powoduje krzywdę, cierpienie, narusza godność, zdrowie fizyczne lub psychiczne dziecka oraz hamuje jego rozwój. Przemoc może przybierać różne formy:

Przemoc fizyczna

Przemoc psychiczna

Przemoc emocjonalna

Przemoc seksualna

Zaniedbanie

Przemoc rówieśnicza

Przemoc wobec dziecka zabiera mu moc, ponieważ niszczy jego poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa i zaufania do świata. Dziecko, które doświadcza przemocy, traci wiarę we własne siły i zaczyna postrzegać siebie jako osobę niegodną miłości i szacunku. Oto jak przemoc wpływa na dziecko:

Obniżenie poczucia własnej wartości

Brak poczucia bezpieczeństwa

Zaburzenia w relacjach

Wpływ na zdrowie psychiczne